Księgi wieczyste Tomaszów Mazowiecki


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: Tomaszów Mazowiecki

W Tomaszowie Mazowieckim jest mnóstwo nieruchomości, jak mieszkania, działki, grunty, domy czy lokale usługowe, biura, i każda z nich ma założoną swoją księgę wieczystą, która pozwala określić stan prawny nieruchomości w sposób bezsprzeczny, autorytarny i jednoznaczny. Wgląd do księgi wieczystej pozwala uzyskać wiele przydatnych informacji o statusie prawnym nieruchomości.

Numer księgi wieczystej

W wielu przypadkach konieczne okazuje się odszukanie księgi wieczystej, a żeby tego dokonać trzeba dysponować numerem księgi wieczystej. Taki numer cechuje się tym, że:

Jeśli ktoś nie ma wglądu do aktu notarialnego, a potrzebuje numeru KW, musi wybrać inne metody pozyskania numeru.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Tomaszów Maz.

Najprościej i najszybciej jest wyszukać numer KW internetowo. Nie przyda się jednak do tego zwykła wyszukiwarka darmowa, bo takie wrażliwe dane nie są upubliczniane. Trzeba skorzystać z pomocy specjalnego narzędzia, wyszukiwarki numerów KW, które zbierają dane o wszystkich numerach KW i pozwalają je wyszukać na dwa sposoby – po adresie nieruchomości lub po numerze działki. Szukanie po adresie zaczyna się od wybrania miasta z listy popularnych wyszukiwanych, albo od wybrania województwa, jeśli miejscowość jest na tyle mała, że nie znajduje się w indeksie miast. Następnie trzeba wybrać ulicę, numer domu i – jeśli księga dotyczy nieruchomości jak mieszkanie, pojedynczy lokal usługowy – także numer mieszkania. Pobranie numeru KW kosztuje 29 zł.

Tradycyjne metody szukania numeru KW wymagają udania się do Sądu Rejonowego, Wydział Ksiąg Wieczystych, Tomaszów Maz.lub do Starostwa Powiatowego. W tych organach należy złożyć opłacony wniosek i uzasadniać interes prawny stojący za zainteresowaniem daną księgą wieczystą, np. toczącym się postępowaniem spadkowym, podpisaną umową przedwstępną na zakup nieruchomości.

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Numer KW pozwala na uzyskanie:

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księgi wieczyste – Tomaszów Mazowiecki czy inne miasto jest lokalizacją nieruchomości, przydaje się w procesie zawierania różnych transakcji na nieruchomościach, np. ich zakupu czy przejęcia w spadku. Dzięki sprawdzeniu wpisów w księdze wieczystej potencjalny spadkobierca lub nabywca może upewnić się, jaki jest stan prawny nieruchomości i czy wszystkie dane zgadzają się z informacjami przekazanymi przez sprzedawcę. Odpis z KW trzeba pokazać notariuszowi przy podpisaniu aktu notarialnego, a także bankom w momencie uzyskiwania kredyt hipotecznego z daną nieruchomości jako zabezpieczeniem.