Księgi wieczyste Kępno


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: Kępno

W Kępnie jest wiele nieruchomości do kupna czy na wynajem – od domów i mieszkań, przez biura i hale, po garaże i piwnice. Warto wiedzieć, że każda taka nieruchomość ma swoją księgę wieczystą, czyli publiczny rejestr zakładany przez sądy rejonowe. W takim dokumencie znajdują się istotne dane o nieruchomości z punktu widzenia jej prawnego statusu.

Numer księgi wieczystej

Księgę wieczystą można zidentyfikować po numerze – to unikalny numer składający się z 13 cyfr i liter oraz 2 ukośników oddzielających kolejne części numeru, to znaczy:

Można zatem już z samego numeru wyczytać pewne dane o nieruchomości – jej lokalizację na podstawie oznaczenia sądu rejonowego.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Kępno

Numer KW to jedyny klucz do uzyskania wglądu do wpisów w księgach czy pobrania odpisu tego dokumentu. Bez niego petent zostanie odesłany z kwitkiem, a także nie sprawdzi księgi w Internecie, bo wyszukiwarka działa na podstawie numerów KW. Obecnie jednak ustalenie numeru KW nie sprawa problemów, bo pojawiła się na rynku internetowa wyszukiwarka numerów ksiąg wieczystych – Kępnoi jego nieruchomości z księgami wieczystymi także są w niej ujęte. Jak działa wyszukiwarka? Dwojako – pozwala szukać po numerze działki lub adresie. Numer działki sprawdzisz wcześniej na portal rządowym geoportal.gov.pl, ale zanim to zrobisz warto wyszukać po adresie, bo jest duże prawdopodobieństwo, że przyniesie to rezultat, a jest łatwiejszym i szybszym procesem. Nie podaje się adresu w całości, ale zawęża się wyniki szukania począwszy od województwa i powiatu dla mniejszych miejscowości lub miasta w przypadku tych ujętych w indeksie miast, a następnie przez ulicę, numer domu i mieszkania. Pobranie numeru księgi wieczystej to koszt 29 zł, przy czym dla pobrania wielu numerów przewidziane są zniżki.

W dalszym ciągu dostępne są też tradycyjne, analogowe metody szukania numeru KW, to znaczy złożenie wniosku w sądzie rejonowym, wydziale ksiąg wieczystych, Łęczycalub innym właściwym dla położenia danej nieruchomości albo w starostwie powiatowym. W obu przypadkach trzeba uzasadnić interes prawny stojący za zainteresowaniem księgą wieczystą oraz uiścić opłatę urzędową, a następnie czekać na decyzję – nawet do kilku tygodni. Numer nie jest wydawany z urzędu, zatem decyzja może być odmowna. Dlatego szukanie online jest bardziej efektywne.

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Księgi wieczyste są udostępniane:

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Odpisy elektroniczne czy papierowe są wymagane przez notariusza przy podpisywaniu umowy o darowiznę lub kupno nieruchomości czy przez analityka bankowego w toku przyznawania kredytu hipotecznego zabezpieczonego nieruchomością.

Meta description:

Księgi wieczyste, Łęczyca – wyszukaj szybko i wygodnie numer KW online po adresie lub numerze działki, a potem sprawdź wpisy KW na stronie rządowej