Księgi wieczyste województwo kujawsko-pomorskie


Zamiast adresu szukaj po nr działki

Wybierz powiat, w którym chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: województwo kujawsko-pomorskie

Województwo kujawsko-pomorskie ma wiele nieruchomości, z których każda musi mieć księgę wieczystą – to wymóg nie tylko dla tego regionu, ale dla całego kraju. Księga wieczysta nieruchomości to dokument, z którym powinni zapoznać się najemcy lub nabywcy nieruchomości przed podjęciem decyzji o kupnie lub wynajmie.

Numer księgi wieczystej

Odszukanie księgi wieczystej – kujawsko-pomorskie czy też inne województwo jest miejscem położenia nieruchomości – wymaga posiadania numeru KW, który jest unikatowym identyfikatorem przypisanym tylko jednemu dokumentowi. Nie zawsze potencjalny nabywca lub najemca zna ten numer, bo to zależy od tego, czy właściciel mu go przekazał. Jest jednak możliwość znalezienia go na własną rękę.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: województwo kujawsko-pomorskie

Jak odszukać numer księgi wieczystej? Dostępne są trzy sposoby:

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Według prawa księgi wieczyste mają być jawne i powszechnie dostępne. Obywatele mają do nich dostęp zarówno analogowo – mogą je przejrzeć i pobrać ich odpis w sądzie rejonowym, jak i online – przeglądanie oraz pobieranie ksiąg jest możliwe za pomocą portalu Ministerstwa Sprawiedliwości. Pobranie dokumentu jest płatne.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księga wieczysta przydatna jest w momencie decydowania się na zakup nieruchomości, bo pozwala sprawdzić stan prawny nieruchomości, a także przed podpisaniem umowy o wynajem lokalu, aby potwierdzić jego faktycznego, prawnego właściciela.