Jak działa serwis?


Oto odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania na temat naszego serwisu.

Do czego służy wyszukiwarka ksiąg wieczystych?

Wyszukiwarka ksiąg wieczystych służy do odnalezienia księgi wieczystej dla nieruchomości, jeśli zna się położenie nieruchomości, ale nie zna się numeru samej księgi wieczystej.

Przeglądanie treści księgi wieczystej w sądzie lub na portalu Ministerstwa Sprawiedliwości wymaga znajomości jej numeru. Dzięki naszej wyszukiwarce można poznać ten numer dla dowolnej nieruchomości w Polsce.

Jaka działa wyszukiwarka ksiąg wieczystych?

Aby odszukać księgę wieczystą, należy wybrać z górnego menu opcję "Szukaj wg adresu nieruchomości". Z poziomu tej strony można wybrać od razu jedną z 500 największych miejscowości w Polsce. Dla mniejszych miejscowości, należy z mapy na dole strony wybrać województwo, a następnie powiat i gminę w której znajduje się miejscowość.

Po wybraniu miejscowości należy wybrać ulicę, na której znajduje się nieruchomość. Pokazana zostanie lista wszystkich budynków i lokali położonych przy tej ulicy. Po wskazaniu wybranej nieruchomości będzie możliwe pobranie numeru jej księgi wieczystej.

Ile kosztuje korzystanie z serwisu?

Przeglądanie danych w serwisie jest bezpłatne, natomiast aby pobrać numer księgi wieczystej, należy uiścić opłatę w wysokości 29 zł. Opłata ta służy pokryciu kosztów funkcjonowania serwisu, w tym mechanizmów indeksujących treść ksiąg wieczystych.

Dla osób dokonujących większej ilości wyszukiwań oferujemy atrakcyjne zniżki.

Czy dane zawarte w serwisie są aktualne?

Dokładamy wszelkich starań, aby dane prezentowane w serwisie były aktualne. Na bieżąco indeksujemy też nowo zakładane księgi wieczyste.

W rzadkich przypadkach, gdyby wskazana przez nas księga wieczysta nie opisywała żądanej nieruchomości (na przykład w wyniku niedawnej modyfikacji treści księgi), dokonamy niezwłocznego zwrotu pełnej opłaty za wyszukanie księgi.

Dlaczego nie mogę znaleźć księgi dla wybranej nieruchomości?

Taka sytuacja może wynikać z wielu przyczyn. Przede wszystkim, nie wszystkie księgi wieczyste zostały jeszcze zaindeksowane w naszym serwisie. W tej chwili posiadamy dane z około 80% wszystkich ksiąg wieczystych. Pracujemy nad tym, aby w ciągu nadchodzących tygodni zaindeksować dane z pozostałych ksiąg wieczystych.

Ponadto, nie wszystkie księgi wieczyste jeszcze zostały przeniesione do systemu Elektronicznej Księgi Wieczystej, co uniemożliwia ich pobranie. Wiele ksiąg wieczystych posiada także niepoprawne lub niepełne dane na temat położenia nieruchomości (np. brak numeru domu, stary podział administracyjny, nazwy ulic przed zmianami, błędy w numerach działek itp.).

W takiej sytuacji zalecamy poszukiwanie księgi wieczystej według numeru działki.

Dlaczego część identyfikatorów działek ma znaki zapytania?

Większość ksiąg wieczystych nie zawiera pełnych identyfikatorów działek, ale jedynie ich numery. Na podstawie pozostałych danych na temat położenia działki (miejscowość, ulica) staraliśmy się odtworzyć identyfikatory tych działek. Nie zawsze jest to jednak możliwe, stąd w niektórych przypadkach mogą być wyświetlane znaki zapytania w miejscach, których nie dało się odtworzyć.