Księgi wieczyste województwo łódzkie


Zamiast adresu szukaj po nr działki

Wybierz powiat, w którym chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: województwo łódzkie

W województwie łódzkim dziennie dochodzi do wielu transakcji wynajmu czy kupna nieruchomości. Nowi nabywcy czy najemcy przed dokonanie transakcji powinni przejrzeć księgę wieczystą nieruchomości, aby nie doszło do przykrych niespodzianek.

Numer księgi wieczystej

Odnalezienie księgi wieczystej – łódzkie czy też inne województwo jest miejscem położenia nieruchomości – odbywa się tylko poprzez podanie numeru KW, unikatowego dla każdego dokumentu. Jeśli właściciel nieruchomości nie podał tego numeru, to można znaleźć go samodzielnie.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: województwo łódzkie

Odszukanie numeru księgi wieczystej odbywa się kilkoma sposobami – online lub osobiście. Aby osobiście zyskać numer KW należy:

W celu uzyskania numeru KW online, należy znać numer działki lub adres nieruchomości. Poprzez jeden z tych parametrów odbywa się wyszukiwanie w wyszukiwarce numerów KW – rzetelnym, bogatym w wiedzę narzędziu z intuicyjnym interfejsem. Pobranie numeru z portalu kosztuje 29 zł, samo wyszukiwanie nieruchomości jest darmowe.

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Prawo stanowi, że księgi wieczyste są jawne. Według jednej z zasad nie ma możliwości zasłaniania się nieznajomością wpisów w KW w razie ewentualnych sporów. Ponieważ są jawne, to łatwo uzyskać do nich dostęp, gdy już zna się numer KW. Księgi znajdują się w sądzie rejonowym oraz są upublicznione online na portalu Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie za darmo można księgi przejrzeć, a za opłatą je pobrać. Odpis KW z sądu rejonowego, niezbędny dla ukończenia procesu zakupu nieruchomości, także jest wydawany odpłatnie.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księgę wieczystą koniecznie trzeba sprawdzić przed zakupem nieruchomości – zwłaszcza działy o hipotece oraz obciążeniach – oraz przed wynajmem by potwierdzić faktycznego właściciela nieruchomości.