Księgi wieczyste Lublin


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:

PCK

Księgi wieczyste: Lublin

Podczas procesu załatwiania formalności związanych z wynajmem lub kupnem nieruchomości, warto pamiętać o kilku kwestiach. Jedną z nich jest sprawdzenie księgi wieczystej nieruchomości.

Numer księgi wieczystej

Wyszukanie właściwej dla danej nieruchomości księgi wieczystej – Lublin czy inne miasto jest lokalizacją nieruchomości – jest możliwe po numerze KW. To unikatowy identyfikator prowadzący zawsze tylko do jednego dokumentu i składający się z ciągu cyfr oraz liczb.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Lublin

Aby wyszukać numer księgi wieczystej dla nieruchomości położonej w Lublinie – a także w każdym innym mieście, bo te procedury są identyczne dla całego kraju – należy albo udać się do wskazanych organów albo skorzystać z narzędzia do wyszukiwania online. Instytucje, które pomogą w zakresie udzielenia informacji o numerze KW to:

W tych organach trzeba uzasadnić wniosek o wydanie numeru KW poprzez podanie interesu prawnego (np. zakup nieruchomości). Nie ma takiej potrzeby przy szukaniu numeru KW online za pomocą wyszukiwarki, rzetelnego i łatwego w obsłudze narzędzia, gdzie szukanie numerów ksiąg odbywa się poprzez numer działki lub adres. Wszystkie lubelskie ulice są indeksowane, zatem szukanie po adresie jest ułatwione. Pobranie numeru KW kosztuje 29 zł.

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Księgi wieczyste są jawne i dostępne dla każdego: online na portalu Ministerstwa Sprawiedliwość lub w siedzibie właściwego sądu rejonowego. Przeglądanie KW online jest darmowe, pobranie księgi oraz uzyskanie odpisu z sądu wymaga uiszczenia opłaty.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księga wieczysta przydaje się w sytuacji: