Księgi wieczyste województwo małopolskie


Zamiast adresu szukaj po nr działki

Wybierz powiat, w którym chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: województwo małopolskie

Potencjalni najemcy oraz nabywcy przed podjęciem ostatecznej decyzji o podpisaniu umowy o wynajem lub kupno nieruchomości powinni zaznajomić się z jej księgą wieczystą. Dotyczy to także nieruchomości zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

Numer księgi wieczystej

Aby znaleźć właściwą księgę wieczystą – małopolskie czy też inne województwo jest miejscem położenia nieruchomości – należy mieć unikatowy numer tego dokumentu. Jeśli sprzedający lub wynajmujący lokal nie udostępnił tego identyfikatora, to nic straconego – jest możliwość odnalezienia numeru KW samodzielnie.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: województwo małopolskie

Istnieją trzy sposoby na dowiedzenie się, jaki jest numer księgi wieczystej – województwo małopolskie udostępnia każdy z nich. Zatem można:

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Księgi wieczyste są dostępne dla wszystkich. Jeśli znany jest numer KW, wystarczy wpisać go na naszym portalu i wyszukać właściwy dokument. Za opłatą można go także pobrać. Jest także możliwość sprawdzenia wpisów osobiście w sądzie rejonowym albo pobrania stamtąd odpisu z KW.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księga wieczysta przydaje się do sprawdzenia stanu prawnego nieruchomości, w tym jej wpisów na hipotekę oraz ewentualnych obciążeń, przed zakupem nieruchomości, a także aby potwierdzić prawdziwego właściciela nieruchomości przed jej wynajmem.