Księgi wieczyste województwo podkarpackie


Zamiast adresu szukaj po nr działki

Wybierz powiat, w którym chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: województwo podkarpackie

Podkarpackie ma mnóstwo nieruchomości przeznaczonych do najmu lub na sprzedaż, nie tylko w Rzeszowie. Zakup lub wynajem lokalu użytkowego czy mieszkalnego to poważna decyzja, dlatego potencjalni nabywcy oraz najemcy powinni dobrze się do niej przygotować, m.in. poprzez sprawdzenie księgi wieczystej nieruchomości.

Numer księgi wieczystej

Sprawdzenie księgi wieczystej – podkarpackie czy też inne województwo jest miejscem położenia nieruchomości – wymaga jedynie znajomości numeru tego dokumentu. To unikatowy identyfikator, który zawsze prowadzi tylko do jednego dokumentu.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: województwo podkarpackie

Wyszukiwanie numeru KW odbywa się za pomocą kilku metod. Zainteresowany przejrzeniem treści KW może udać się do Sądu Rejonowego, który zajmuje się gromadzeniem, przechowywaniem i udostępnianiem ksiąg wieczystych – podkarpackie ma kilka takich instytucji dla różnych części regionu czy miast. W sądzie należy złożyć wniosek wraz z uzasadnieniem interesu prawnego oraz uiścić opłatę. Podobny proces można przejść w Starostwie Powiatowym dysponującym wykazem numerów KW dla powiatów.

Łatwiej jest szukać numeru KW online. Wyszukiwarka numerów ksiąg wieczystych pozwala intuicyjnie i szybko wyszukać właściwy numer poprzez podanie numeru działki danej nieruchomości lub jej adresu. Przeglądanie jest bezpłatne, za pobranie numeru KW należy zapłacić jedynie 29 zł.

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Na mocy prawa księgi wieczyste są jawne i każdy ma do nich dostęp. Znajdują się we wspominanym wyżej sądzie rejonowym właściwym dla lokalizacji nieruchomości albo online na portalu Ministerstwa Sprawiedliwości dedykowanym księgom wieczystym – podkarpackie czy inny region ma indeksowane wszystkie księgi internetowo. Przeglądanie online wpisów w KW jest bezpłatne, pobranie dokumentu kosztuje.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Konieczne jest sprawdzenie księgi wieczystej w sytuacji: