Księgi wieczyste województwo podlaskie


Zamiast adresu szukaj po nr działki

Wybierz powiat, w którym chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: województwo podlaskie

W województwie podlaskim dostępnych na wynajem lub zakup jest sporo nieruchomości różnego rodzaju – od mieszkań, przez domy, lokale usługowe czy garaże. W procesie wynajmu lub kupna nieruchomości trzeba dopełnić kilku formalności – jedną z nich jest sprawdzenie księgi wieczystej.

Numer księgi wieczystej

Jak uzyskać możliwość przejrzenia lub pobrania księgi wieczystej – podlaskie czy też inne województwo jest miejscem położenia nieruchomości? Każda księga wieczysta ma unikalny, właściwy tylko dla jednego dokumentu numer. Po tym numerze można wyszukać księgę wieczystą. Żadne inne dane nie są potrzebne.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: województwo podlaskie

Jeśli potencjalny nabywca nieruchomości lub najemca nie zna jej numeru, to ma do wyboru kilka sposobów na zdobycie go:

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Po zdobyciu numeru KW droga do przejrzenia treści ksiąg wieczystych jest otwarta – te dokumenty są jawne, jak stanowi prawo. Ponadto nie ma możliwości zasłaniania się w razie sporów nieznajomością wpisów w księdze wieczystej, gdyż są one powszechnie dostępne. Księgi wieczyste można przejrzeć i pobrać online (odpłatnie). Inną metodą jest odszukanie księgi w sądzie rejonowym i zapoznanie się z nią lub wnioskowanie o jej odpis – jest on płatny.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księga wieczysta nieruchomości przydaje się w procesie zakupu nieruchomości – przedstawia się odpis do wglądu, a także należy się z nią zapoznać, by sprawdzić stan prawny nieruchomości. Ponadto, warto potwierdzić faktycznego właściciela nieruchomości przed jej wynajmem.