Księgi wieczyste Inowrocław


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: Inowrocław

Księgi wieczyste zawierają dane o nieruchomości, jej właścicielu oraz status prawny, a także wpisy na hipotekę czy obciążenia np. służebność. To informacje wysokiej wagi, które mogą zaważyć na decyzji kupna nieruchomości, ale są też przydatne w innych sytuacjach. Każda nieruchomość musi mieć założoną księgę wieczystą – Inowrocław i jego nieruchomości nie są tu wyjątkiem.

Numer księgi wieczystej

Księgi wieczyste oznaczone są numerem, to unikatowy identyfikator składający się z ciągu 13 liter i cyfr oraz 2 ukośników:

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Inowrocław

Uzyskanie numeru KW w przypadku jego nieznajomości, odbywać się na kilka sposobów:

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Księgi wieczyste, według przepisów prawa, muszą być jawne, a Państwo powinno umożliwiać dostęp do nich. Ten dostęp jest możliwy na dwa sposoby: online korzystając ze specjalnej wyszukiwarki oraz analogowo w sądzie rejonowym, z którego można odebrać odpłatnie odpis KW. Internetowo jest opcja przeglądania wpisów za darmo, ale pobranie księgi wiąże się już z uiszczeniem opłaty.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księga wieczysta jest potrzebna, aby sprawdzić status prawny nieruchomości przed jej kupnem, dostarczyć odpis KW notariuszowi przed sprzedażą nieruchomości, sprawdzić właściciela nieruchomości przed podpisaniem umowy o wynajem czy potwierdzić status nieruchomości i jej właściciela w postępowaniu spadkowym.