Księgi wieczyste Piotrków Trybunalski


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: Piotrków Trybunalski

Jak w każdym mieście w Polsce, także w Piotrkowie Trybunalskim znajduje się wiele nieruchomości – części z nich jest na sprzedaż, niektóre na wynajem, zdarza się, że nieruchomości wchodzą także w skład majątku przejmowanego przez spadkobierców. Zainteresowani kupnem lub wynajmem, a także przejmujący nieruchomości w spadku, chcą wiedzieć, jaki jest stan prawny nieruchomości. W tym pomocne są księgi wieczyste.

Numer księgi wieczystej

Księgi wieczyste to publiczne rejestry zakładane dla nieruchomości typu:

Te publiczne rejestry są znakowane identyfikatorem składającym się z ciągu 15 cyfr oraz liter i ukośników. Pierwsze cztery znaki w ciągu wskazują na oznaczenie danego sądu rejonowego, środkowe osiem cyfr to oznaczenie właściwe księgi, zaś ostatnia w ciągu cyfra pełni jedynie funkcję kontrolną.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Piotrków Trybunalski

Aby znaleźć księgi wieczystą, trzeba znać jej numer. Gdzie wyszukać numeru księgi wieczystej? Piotrków Trybunalski, podobnie jak inne miasta w kraju, oferuje drogi tradycyjne:

Wyszukiwanie internetowe także jest możliwe dla ksiąg wieczystych nieruchomości z Piotrkowa Trybunalskiego – wyszukiwarka obejmuje cały kraj. Szukanie odbywa się po:

Pobranie numeru KW kosztuje 29 zł.

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Elektroniczne księgi wieczyste są udostępniane na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości, a ich przeglądanie jest darmowe. Pobranie wersji elektronicznej dokumentu, celem jej przechowywania na urządzeniu czy wydruku, kosztuje 20 zł brutto. Papierowy wypis z księgi można pobrać w Sądzie Rejonowym, koszt takiej usług to 30 zł brutto. Należy udać się oczywiście do właściwego sądu rejonowego dla lokalizacji nieruchomości – podobnie jak w przypadku wyszukiwania tą drogą numeru księgi.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księga wieczysta jest wymagana przed podpisaniem ostatecznej umowy kupna nieruchomości – do wglądu dla notariusza i strony kupującej. Wpisami w księdze powinni zainteresować się również spadkobiercy nieruchomości.