Księgi wieczyste Gorzów Wielkopolski


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: Gorzów Wielkopolski

Na terenie Gorzowa Wielkopolskiego znajdują się liczne nieruchomości różnego typu i przeznaczenia – mieszkania, domy, działki, lokale użytkowe, które oferowane są na wynajem lub sprzedaż. Każda nieruchomość ma księgę wieczystą. Ten dokument szczególnie ważny jest przy transakcjach dotyczących nieruchomości.

Numer księgi wieczystej

Szukanie dedykowanej danej nieruchomości księgi wieczystej – Gorzów Wielkopolski czy inne miasto jest lokalizacją nieruchomości – odbywa się po numerze KW. Jest to składający się z liczb oraz cyfr, unikatowy identyfikator odsyłający zawsze tylko do jednego dokumentu.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Gorzów Wielkopolski

Numer księgi wieczystej zazwyczaj znany jest właścicielom nieruchomości i nikomu innemu – nie są to dane udostępniane postronnym osobom. Jeśli zainteresowany kupnem czy wynajmem danej nieruchomości zechce sprawdzić jej wpisy, ma taką możliwość, o ile uzyska numer księgi wieczystej. Gorzów Wielkopolski przechowuje księgi w sądzie rejonowym i tam właśnie można udać się z wnioskiem, uzasadnionym interesem prawnym oraz opłaconym, o wydanie numeru KW. Innym organem pomocnym przy szukaniu numeru KW jest Starostwo Powiatowe, gdzie petent – także po podaniu interesu prawnego – może wnioskować o wydanie numeru KW.

Najprościej jednak jest wyszukać numer online. Wyszukiwarka numerów KW daje taką możliwość, wystarczy znać numer działki lub adres nieruchomości, dla której szukana jest księga wieczysta. Gorzów Wielkopolski ma indeksowane i ułożone alfabetycznie ulice w wyszukiwarce po adresie, co ułatwia proces znajdowanie numeru KW. Pobranie numeru kosztuje 29 zł.

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Ponieważ wedle prawa dostęp do ksiąg wieczystych jest jawny, to można przejrzeć oraz pobrać odpis tego dokumentu:

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księga wieczysta to rejestr publiczny potrzebny w sytuacji: