Księgi wieczyste Rzeszów


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: Rzeszów

Szukając nieruchomości na wynajem lub sprzedaż w Rzeszowie, zainteresowani mają wiele możliwości, bo rynek pierwotny i wtórny prężnie działa w mieście. Przed podjęciem decyzji o wyborze nieruchomości, należy zapoznać się z księgą wieczystą, którą znaleźć można dzięki jej unikatowemu numerowi.

Numer księgi wieczystej

Numer księgi wieczystej to ciąg liter i cyfr, w którym pierwsze cztery znaki są oznaczeniem sądu rejonowego właściwego dla lokalizacji danej nieruchomości, osiem cyfr to numer według repertorium, zaś ostatnia cyfra jest kontrolną.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Rzeszów

Numer księgi wieczystej nie zawsze jest znany zainteresowanemu potencjalną nieruchomością. Zależy to od tego, czy właściciel nieruchomości udostępnił mu taki numer. Jeśli nie, to musi on znaleźć go na własną rękę – na szczęście jest to możliwe. Aby odszukać numer KW wystarczy:

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Ponieważ księgi wieczyste są jawne, więc znając numer dokumentu bez problemu można uzyskać do niego dostęp poprzez stronę Ministerstwa Sprawiedliwości lub wizytę w sądzie rejonowym. Przeglądanie wpisów KW na stronie jest darmowe, pobranie odpisu jest płatne zarówno z sądu, jak i z portalu internetowego.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księga wieczysta przydaje się przy wielu transakcjach dotyczących nieruchomości, a przede wszystkim: