Księgi wieczyste Stalowa Wola


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: Stalowa Wola

Podejmowanie decyzji o zakupie nieruchomości powinno być poparte sprawdzeniem dokładnie wszelkich aspektów związanych ze statusem prawnym lokalu. Podobnie przy wynajmie warto zapoznać się chociażby z oficjalnym rejestrem wskazującym, kto jest właścicielem lokalu. Takie informacje zawarte są właśnie w księdze wieczystej.

Numer księgi wieczystej

Księgi wieczyste oznakowane są numerami, które składają się z :

Taki jest ogólny wzór numeru księgi wieczystej – Stalowa Wola także w ten sposób znakuje księgi.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Stalowa Wola

Numer księgi wieczystej nie jest do znalezienia w darmowej wyszukiwarce Google, to raczej dane nieudostępniane osobom postronnym. Jednakże można inna droga dowiedzieć się, jaki jest numer KW danej nieruchomości, jeśli jest to potrzebne do transakcji na nieruchomościach lub w innym celu. Do niedawna można było uzyskać numer KW jedynie w urzędach i w sądzie, a konkretnie w Sądzie Rejonowym, Wydział Ksiąg Wieczystych, Stalowa Wola lub w Starostwie Powiatowym, Wydział Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej, Stalowa Wola. W tych organach trzeba jednak składać wnioski poparte interesem prawnym oraz uiszczać opłatę.

Aktualnie najprostszym i najszybszym sposobem na zdobycie numeru KW jest wyszukiwarka online, która oferuje szukanie po numerze działki albo po adresie. Pobranie numeru KW kosztuje 29 zł.

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Księgi wieczyste funkcjonują w oparciu o kilka zasad, m.in.:

Księgi są przechowywane w sądach rejonowych i stamtąd można pobrać odpłatnie ich odpis oraz internetowo – elektroniczne księgi dostępne są na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księgę wieczystą warto przejrzeć przy transakcjach kupna i wynajmu nieruchomości, trzeba ją zaktualizować po zakupie nieruchomości, dostarczyć jej odpis przy sprzedaży nieruchomości, a także przydaje się podczas postępowania spadkowego.