Księgi wieczyste Kalisz


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: Kalisz

Nieruchomości w całym kraju mają swoje księgi wieczyste – Kalisz również ma wszystkie nieruchomości uporządkowane zgodnie z przepisami o księgach wieczystych. Te publiczne rejestry zawierają istotne informacje o nieruchomości, w tym jej stan prawny. Prowadzone są dla każdego rodzaju nieruchomości, zatem i tych mieszkalnych, usługowych, przemysłowych, a także dla działek gruntów etc.

Numer księgi wieczystej

Znając sam adres nieruchomości, nie uzyska się dostępu do dokumentu. Szukanie danej księgi odbywa się poprzez specjalny identyfikator. Każda księga ma swój unikatowy numer, składający się z ciągu 15 znaków: cyfr, liter oraz dwóch ukośników. Pierwsza część oznaczenia, przed pierwszym ukośnikiem, to oznaczenie sądu rejonowego (cyfry oraz litery). Druga część zawiera właściwy numer KW – to osiem cyfr. Po drugim ukośniku stoi automatycznie nadawana cyfra kontrolna.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Kalisz

Jak wejść w posiadanie numer księgi wieczystej? Tylko on zapewnia możliwość uzyskania dostępu do KW i zawsze odnosi się tylko do jednego dokumentu. Numer KW możesz uzyskać:

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Elektroniczne księgi wieczyste – Kalisz czy inna miejscowość jest lokalizacją nieruchomości – znajdują się na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę numer i można przejrzeć za darmo wpisy w księdze. Pobranie wersji elektronicznej kosztuje 20 zł brutto. Oczywiście można też udać się do Sądu Rejonowego, gdzie są fizycznie przechowywane rejestry i złożyć wniosek o pobranie wpisu papierowego z księgi. Taki wpis kosztuje 30 zł brutto, bardziej zatem opłaca się korzystanie z elektronicznej wyszukiwarki ksiąg wieczystych.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Nieważne czy masz do czynienia z papierową wersją księgi nieruchomości z Kalisza czy zdobyłeś księgi wieczyste, Kalisz, online – oba dokumenty wyglądają tak samo i można z nich wyczytać np.: