Księgi wieczyste Piła


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: Piła

Nieruchomości każdego rodzaju i przeznaczenia muszą mieć założoną księgę wieczystą. Piła nie jest tu wyjątkiem – nieruchomości w tym mieście także mają swoje księgi wieczyste.

Numer księgi wieczystej

Księgi wieczyste są oznakowane numerem, który jest unikatowy. Składa się on z liter, cyfr oraz dwóch ukośników. Numer księgi wieczystej pozwala odnaleźć właściwy dokument, bez niego nie jest to możliwe.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Piła

Szukanie numeru ksiąg wieczystych odbywa się za pomocą kilku metod:

Wszystkie metody są płatne – pobranie numeru z wyszukiwarki kosztuje 29 zł. Najprościej i najszybciej jest wyszukać numer online, tym bardziej, że nie jest tu wymagane podanie interesu prawnego, jak w przypadku wniosków w organach. Szukanie online odbywa się po numerze działki albo po adresie. Ta druga opcja jest o tyle wygodna, że niektóre miasta mają spis ulic alfabetyczny, co ułatwia szukanie numerów ksiąg wieczystych – Piła należy do tych miejscowości.

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Ponieważ księgi wieczyste są jawne, to obywatel znając ich numer, jest w stanie przejrzeć ich wpisy – nawet darmowo. Taka opcja jest online, na portalu Ministerstwa Sprawiedliwości. Pobranie dokumentu na urządzenie jest już płatne. Z kolei w sądzie rejonowym wydział ksiąg wieczystych, Piła uzyskać można odpis księgi wieczystej w formie papierowej, a pobranie go jest płatne. W tym miejscu jest też możliwość dokonania zmian we wpisach księgi.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księgi wieczyste przydają się: