Księgi wieczyste Koszalin


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: Koszalin

Dziennie w Koszalinie dochodzi do wielu transakcji kupna i wynajmu nieruchomości. Nabywcy i najemcy, chcąc dopełnić wszystkich formalności i zabezpieczyć swoje interesy, powinni sprawdzać księgi wieczyste nieruchomości. Te dokumenty będące rejestrem publicznym stanowią o statusie prawnym nieruchomości, a także zawierają dodatkowe informacje, m.in. o właścicielu nieruchomości czy o hipotece.

Numer księgi wieczystej

Księgi wieczyste mają swoje numery. Są to indywidualne identyfikatory składające się z ciągu cyfr i liter, spośród których kilka pierwszych znaków jest oznaczeniem Sądu Rejonowego, Wydział Ksiąg Wieczystych (Koszalin ma jeden taki sąd).

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Koszalin

Aby odnaleźć odpowiednią księgę wieczystą, trzeba znać jej numer. Nie zawsze osoba zainteresowana przejrzeniem wpisów w KW jest w posiadaniu takiego numeru. Jeśli chce go uzyskać, to powinna:

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Przepisy prawa stanowią, że księgi wieczyste są jawne, co bezpośrednio wiąże się z tym, że:

Księgi dostępne są online na portalu Ministerstwa Sprawiedliwości, gdzie przeglądanie wpisów jest darmowe, a pobranie płatne. Odpis w formie papierowej można uzyskać w sądzie rejonowym – za jego wydanie należy uiścić opłatę.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księga wieczysta zawiera informacje o hipotece, obciążeniach oraz dane osobowe właściciela, zatem przydaje się m.in.: