Księgi wieczyste Zielona Góra


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: Zielona Góra

Poważną decyzję zakupu lub wynajmu nieruchomości – lokalu użytkowego, mieszkania, domu, działki, garażu – warto jest poprzeć właściwym przygotowaniem. Jedną z czynności, którą należy wykonać zanim podpisze się stosowną umowę, jest sprawdzenie księgi wieczystej – nawet, jeśli jej odpis nie jest wymagany.

Numer księgi wieczystej

Odnalezienie właściwej dla wskazanej nieruchomości księgi wieczystej – Zielona Góra czy inne miasto jest lokalizacją nieruchomości – wymaga znajomość jej unikatowego identyfikatora. Jest nim tzw. numer księgi wieczystej, składający się z ciągu liczb i cyfr. Prowadzi on zawsze tylko do jednego dokumentu.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Zielona Góra

Jak zdobyć numer księgi wieczystej? Nie wystarczy wpisać w Google adresu nieruchomości i zapytania o numer KW – to dane wrażliwe, które nie są upubliczniane za darmo. Aby odnaleźć numer KW należy wybrać jedną z trzech dostępnych dróg:

Wyszukiwarka to najprostsza i najszybsza metoda, dostępna bez wychodzenia z domu oraz bez konieczności podawania interesu prawnego.

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Gdy już zna się numer KW, samą księgę można przejrzeć za darmo na portalu Ministerstwa Sprawiedliwości oraz pobrać odpłatnie albo wnioskować o wypis z księgi w sądzie rejonowym, także za opłatą.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księga wieczysta jest dokumentem wymaganym podczas zakupu nieruchomości, bo należy przedstawić jej odpis notariuszowi, ale także można przejrzeć jej wpisy by ustalić stan prawny nieruchomości i jej właściciela przed jej kupnem lub wynajmem.