Księgi wieczyste Wrocław


Wybierz ulicę, na której chcesz odnaleźć nieruchomość:


Księgi wieczyste: Wrocław

Rynek nieruchomości wtórny oraz pierwotny jest pokaźny we Wrocławiu. Zawierane są liczne transakcje kupna i sprzedaży, a także wynajmu. W toku ich procesowania należy bezwzględnie zapoznać się z księgą wieczystą wynajmowanej lub nabywanej nieruchomości – pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji związanych z nieuregulowanym stanem prawnym nieruchomości.

Numer księgi wieczystej

Do sprawdzenia księgi wieczystej wymagany jest jej numer, czyli unikatowy identyfikator będący sekwencją liczb i cyfr. Numer KW zawsze prowadzi tylko do jednego dokumentu. Wystarczy go mieć, by móc przejrzeć czy pobrać księgę wieczystą. Wrocław indeksuje KW tak samo jak inne miasta w Polsce.

Wyszukiwanie numeru księgi wieczystej: Wrocław

W przypadku nieznajomości numeru KW nie można niestety znaleźć go np. w Google. To dane wrażliwe, które nie są upubliczniane. Można zdobyć numer KW:

Szukanie numeru KW po adresie nie sprawia problemów, bo wyszukiwarka online indeksuje wszystkie ulice Wrocławia w spisie alfabetycznym. Należy znaleźć właściwą ulicę, następnie numer domu i ewentualnie lokalu, a potem pobrać numer KW, przedtem uiszczając opłatę wynoszącą zaledwie 29 zł.

Dostęp do treści z księgi wieczystej

Księgi wieczyste są jawne, a obywatele mają do nich dostęp poprzez:

Wrocław ma m.in. Sąd rejonowy dla Wrocławia Śródmieście, Fabrycznej czy Krzyków.

Po co jest potrzebna księga wieczysta?

Księga wieczysta jest rejestrem publicznym zawierającym dane o stanie prawnym nieruchomości, a także o jego właścicielu i inne dotyczące jej informacje. Jest niezbędnym dokumentem w procesie kupna nieruchomości. Przydatne są też przy wynajmie, jeśli najemca chce potwierdzić tożsamość właściciela lokalu.